YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan 'Kayseri Buluşması' toplantısında konuştu 

‘Kayseri Buluşması’ programında konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bizimki bu iktidar gitsin de ne olursa olsun değil, bu milletin derdine derman olayım da nasıl olursan olayım anlayışıyla yapılan bir siyasi anlayıştır. Yapıcı bir muhalefet anlayışı içerisindeyiz” dedi.  

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan 'Kayseri Buluşması' toplantısında konuştu 
26 Nisan 2023 - 11:05
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, il buluşmaları kapsamında Kayseri’ye geldi. Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Kayseri Buluşması’ programında konuşan Erbakan, Kayseri’de ve Türkiye’de gördükleri manzaranın, Milli Görüş’ün hala dimdik ayakta durduğunu gösterdiğini söyledi.

Erbakan, “Yıllar önce bir parti toplantımızda Ankara'nın en eski milli görüşçülerinden bir amcamız, ‘Cenabı Allah'a şükürler olsun. Partilerimizi kapattılar ama kalplerimizi kapatamadılar’ dedi. Şimdi Kayseri'de gördüğümüz bu manzara Türkiye'nin dört bir yanında gördüğümüz manzara bütün engellere, bütün zorluklara rağmen Milli Görüş'ün dimdik ayakta olduğunu gösteriyor. Erbakan Hocamız vefat ettiğinde ne demiştik? Erbakan Hocamız vefat etti diye film bitmiş değil, yeni başlıyor demiştik. Ve şimdi bu manzaralar bizi haklı çıkartıyor elhamdülillah. Evet Erbakan hocamız vefat etti ama Milli Görüş davası kıyamete kadar baki kalacaktır. Çok değerli Kayserililer, çok kıymetli milli görüşçüler, Erbakan hocamızın vefatından sonra meydana gelen Milli Görüş'ün siyasi alandaki temsil sorunu Yeniden Refah Partimizin kurulmasıyla ortadan kalkmıştır. Kasım 2018'den itibaren Yeniden Refah Partimiz milli görüş sancağını en güçlü bir şekilde devralmış ve hakkıyla taşımaya devam etmektedir. Biz dört yıl Yeniden Refah Partimiz Türk siyasetini belirleyici gücü olacaktır dedik. Gelişmeler bizi haklı çıkarmıştır” şeklinde konuştu. 

‘ŞÖHRET MAKAM VE ÇIKARIMIZ İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ’

'Milletin derdine derman olayım da nasıl olursa olayım' anlayışıyla yapılan bir siyaset içinde olduklarını dile getiren Erbakan, “Bizimki bu iktidar gitsin de ne olursa olsun değil, bu milletin derdine derman olayım da nasıl olursan olayım anlayışıyla yapılan bir siyasi anlayıştır. Yapıcı bir muhalefet anlayış içerisindeyiz. İşte bütün bunların etkisiyle daha iktidar olmadan, daha meclise dahi girmeden milletimizin sorunlarına çözüm üreten bir Yeniden Refah olarak buraya geldik. Partimiz seçimlerin belirleyicisi haline geldi. Yeniden Refah Partisi olarak ülkemiz, milletimiz, devletimiz, vatanımızın ve milletimizin selameti için son derece bir stratejik bir karar alarak seçimlere Cumhur İttifakı çatısında girmeye karar verdik. Yedili masa gibi karanlık bir blokla karşı karşıyayız. Biz ülkemizi, milletimizi, devletimizi bu 7’li masanın karanlıklarına teslim etmemek için CHP zihniyetinin iktidar olmasına vesile olmamak için böyle bir kararı aldık. Ve inşallah bu kararımızı ülkemize, milletimize ve yeniden Refah Partimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu noktada ifade etmemiz gereken önemli bir husus biz Cumhur İttifakı'na girdik ama AK Parti listelerinde seçime girmiyoruz. Yeniden Refah Partimiz 87 seçim bölgesinde kendi adaylarıyla, kendi listesiyle, kendi amblemiyle hükmi şahsiyetini muhafaza ederek müstakil bir parti olarak Cumhur İttifakı'nın çatısı altında seçimlere giriyoruz. Dolayısıyla seçim diye de herhangi bir endişeye asla ve asla mahal kalmadığını ifade etmek istiyorum. Bazı kardeşlerimizin aklında hala soru işaretleri oluyor. Yine de seçim barajı var mı? Bunu aşmak zorunda mıyız? diye. Hayır öyle bir şey kalmadı. İttifakın toplam oyu yüzde 7’yi geçtiği için yeniden barajı aşmış sayıyor. Şöhret makam ve çıkarımız için siyaset yapmıyoruz, vatanımız ve milletimiz için Allah Rızası için siyaset yapıyoruz. Biz Bakanlık ya da mevki pazarlığı yapmadık” ifadelerini kullandı. 

‘10 ARKADAŞIMIZLA BİRLİKTE MECLİS'E KOŞUYORUZ’

Yeniden Refah Partisi Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Önder Narin ise, “Yeniden Erbakan dönemini, yeniden milli görüş dönemini sizinle birlikte Kayseri’den başlattık, yürüyüşümüz koşmaya döndü. 14 Mayıs’ta zaferimizin şahlanışını sizlere hediye edeceğiz. Biz 14 Mayıs akşamı sandıktan çıkacak sonucu biliyoruz ve ona göre hazırlanıyoruz. Birileri meydanları doldurup gövde gösterisi yapabilir, birileri parayla pulla salonları doldurabilir ama biz diyoruz ki 14 Mayıs akşamında o kalabalıkların bir hükmünün olmadığını ve bizim kalabalığımızın nice kalabalıklara galip geldiğini 14 Mayıs akşamı saat 24.00 itibariyle Kayseri görecek Türkiye de görmüş olacaktır. Sayın Genel Başkanım isminizin ve soy isminizin kıymetini, değerini, herkes biliyor. Türkiye de biliyor ve sizin neler yapmak istediğinizi ve neye imza attığınızı çok iyi biliyor. Makam, mevki olmadan bir Erbakan gibi Erbakan’ca duruşla 30 maddelik mutabakat metnini, bu millet sizi izledi ve takdir etti. Dolayısıyla sizin bu duruşunuz Türkiye’ye ve dünyaya yeniden İslam aleminin dirilişi konusunda bir meşale görevi gördü. Milletin vekili 10 arkadaşınızdır. Biz 10 arkadaşımızla birlikte meclise koşuyoruz inşallah. Biz Kayseri’yi iyi biliyoruz, bize sahada dönüş verdiği çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla aday profillerine baktığınız zaman Kayseri’de ilk defa bir üretici adayını listelerimizden aday gösterdik. Pınarbaşı’ndan Avşarlardan bir aday gösterdik. Fazla söze gerek kalmadan biz size buradan, Kayseri'den söz veriyoruz ve 14 Mayıs akşamı Türkiye'nin Kayseri'de milli görüşün milletvekilleri olduğunu Allah'ın izniyle göreceğiz. Dolayısıyla biz bugün sizleri burada misafir ederek yollarken gönlümüz rahat bir şekilde yollamak için hazırlandık ve yollayacağız. Kayseri bizimledir, Türkiye bizimledir. Dolayısıyla gelecek bizimledir. O yüzden de bolluk, bereket geliyor Erbakan'dan. 80 milyon tek yürek komple bizimle” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum