ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ŞEHİTLER YÜRÜYÜŞÜ

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, ‘Bayrağını Al Sende Gel, Şehitlerimiz için’ temasıyla Sarıkamış Şehitleri ve Pençe Kilit Operasyonu Bölgesi’nde şehit düşen 12 askerimiz için binlerce kişi yürüdü.

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ŞEHİTLER YÜRÜYÜŞÜ
27 Aralık 2023 - 17:28
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı ‘Bayrağını Al Sende Gel, Şehitlerimiz için’ temasıyla yürüyüş düzenledi. Sarıkamış Şehitleri ve Pençe Kilit Operasyonu Bölgesi’nde şehit düşen 12 askerimiz için düzenlenen yürüyüşe MHP Kayseri İl ve İlçe Teşkilatları, MHP KAÇEP İl ve İlçe Teşkilatları, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Teşkilatları, üniversite ve ortaögretim birimi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz, STK temsilcileri ve vatandaşlar bayraklarıyla katıldı. 

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Halit Yağmur, yapılan yürüyüşün vatan sevgisini unutmamak ve unutturmamak için olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Bugün; vatanını, bayrağını candan aziz bilen, al bayrağın dalgalanması için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen o ulu canlarımızı, bizlere her daim ışık olan o serden geçti neferleri, anmak için toplandık. Büyük Türk milletinin, millet yolunda ve millet kalma yolunda ödediği bedeller bu asil şehitlerimizin kanlarıyla tescillenmiştir.

Hepimizce malum olduğu üzere, geçtiğimiz günlerde yaşanan hain saldırılar sonucu 12 vatan evladı şehit oldu, bu onlar için bir yok oluş değil, onlara ağuşunu açmış duran Yüce Peygambere bir yürüyüştü. Ruhları şad olsun, hepsine Allah'tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Her yıl yaptığımız Sarıkamış yürüyüşü vesilesiyle bu sene de Sarıkamış şehitlerimiz ve bütün şehitlerimizi andık. Bu tarihi vaka ile bir soğuğun nasıl içimizi kavuran bir hale gelebileceğini ne yazık ki milletçe öğrendik! Atalarımız, tarih boyunca, Orta Asya'dan Viyana önlerine kadar, toprağı kanıyla şereflendirmiş, Türk'ün vatan aşkının bir eşi benzeri daha tarihte görülmemiştir. Bugün yaptığımız yürüyüş de bu vatan sevgisini unutmamak ve unutturmamak adınadır.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım: Biz Ülkücü gençlik olarak rahmetli Ruhi KILIÇKIRAN ile başlayan şehadet serüvenimize, beş bin ağabeyimizle devam etmiş, en son Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU ile tescillemiş, şerefli bir mazinin sahibiyiz. Bizler, daima şehadeti en büyük mevki olarak görüp bu bilinçle hayatımızı sürdürür ve buna uygun yaşamaya daima çalışırız! Yüce Türk Milleti müsterih olsun, Turan yolunda Kızıl Elma'nın peşinden yılmadan yıkılmadan yürüyeceğiz! Şehitlerimizin ve gazilerimizin anısını yüceltmeye devam edeceğiz! Hiçbir güç bizi vefasızlığa itemez, vefasızlar da ne kadar güçlü olursa olsun karşılarında dimdik duracağız!

Sözlerime Son verirken Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 87. yıldönümünde rahmetle anıyoruz. Ayrıca önceki dönem Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Rıfat Şener’e Allah’tan rahmet, camiamıza baş sağlığı dilerim. Şeref ülkücülere, hezimet hainlere, utanç korkaklara yakışır! Ne Mutlu Türk'üm Diyene!”“TÜM TÜRKİYE BU ACIYI YÜREĞİNDE HİSSETTİ”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz ise; "Ölürsem Şehit, kalırsam Gazi olurum" şiarıyla Vatan uğruna, istiklal ve istikbal yolunda ölüme korkusuzca yürüdüler... Bir vatan 12 can… 12 Mehmet, 12 evlat, 12 ana, 12 baba, 12 eş, 12 Yiğit… Ve Vatan uğruna içilen şehadet şerbeti… Şuurun var ise dilin susar gözlerin konuşur. Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı sonucunda görevli askerlerimiz; 6 can, 6 Vatan evladı Kahraman Mehmetçik şehadet şerbetini içti. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu kara haberden sonra Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman Mehmetçiğimizin daha şehit olduğu haberi yürekleri dağladı. 12 eve evlat acısı düştü. Tüm Türkiye bu acıyı yüreğinde hissetti.
Vatanın bölünmez bütünlüğü, Ay yıldızlı al bayrağımızın göklerde dalgalanması, ezanı Muhammedinin semalarda yankılanması, milletimizin birliği ve beraberliği için gözlerini kırpmadan şehadete yürüdüler. Vatan ve vatan sevgisinin mukaddesatı, milletimizce en yüce seviyeye yükseltildiği tarihte tasdik edilmiş bir gerçektir. Öylesine ispat edilmiştir ki, her karış toprak kanla sulanmış, milyonlarca can feda edilmiştir. Kahramanlık, inanç ve vatan sevdası ile tarihi dondurarak tarih olanlar, bu cennet vatana buzdan bekçi oldular.
Türk Tarihinde, bembeyaz bir şekilde yerini alan Sarıkamış Destanından   yüz yıl sonra aynı azim ve inançla şehadete yürüyen 12 kahraman Mehmetçiğimizin şehadeti ile   yürekler buz kesmiştir. Çanakkale’de, Sakarya’da ve Kocatepe’de olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için içte ve dıştaki düşmanlara karşı şehit ve gaziler vererek Vatan şuurunun ne demek olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Rabbimiz tarafından bizlere emanet edilen her can kıymetlidir. Kutsal değerler uğruna feda edilen her can bizler için önemlidir. Maalesef toplumsal tepkilerimizin şehit sayılarına paralel arz etmesi bizleri derinden üzmektedir. Sizlerden talebimiz bir şehit haberi duyduğunuzda, gördüğünüzde sadece 5 saniyenizi ayırın! “Ben şehit olabilirdim, o şehit benim evladım, o şehit benim eşim, o şehit benim babamda olabilirdi” diyerek yüreklere düşen o alevi hissetmeniz. Şehit sayılarına bakılmaksızın toplumsal olgunluğa ulaşmış milletler ilelebet bağımsız yaşayabilir.

Güvenlik olmadan huzur ve esenlik olmaz, adalet tesis edilemez ve refah gerçekleşemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit   oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele eden terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele eden Milli Savunma Bakanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında ve destekçisiyiz.  Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. Bu yolun şehitlik yolu olduğunu söyleyerek gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşan aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin dökülen her damla kanının hesabı sorulmalıdır ve sorulacağına inancımız tamdır.
Aziz Şehidim...! Kanınız yerde kalmayacaktır. Ruhunuz Şad Olsun...! Aziz Şehitler Vatan size minnettardır. Allah öncelikle Şehit yakınlarına ve nezdinde milletimize sabr - ı cemil ve metanet ihsan eylesin” dedi.

ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUTULDU

Erciyes Üniversitesi’nde başlayan yürüyüş Kartal Şehitliği’nde yapılan basın açıklaması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile son buldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum