Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir, neden görevden alındı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevden alındı. Resmi Gazete’de yayınlanan kararın ardından, Cahit Turhan’ın kim olduğu, neden görevden alındığı ve yerine kimin atandığı merak konusu oldu. Cahit Turhan kimdir, neden görevden alındı, yerine kim atandı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir, neden görevden alındı?
28 Mart 2020 - 02:51
Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevden alındığı açıkladı. Açıklanan kararnamenin ardından kamuoyunda bazı konular da merak konusu oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir, neden görevden alındı, yerine kim atandı?
CAHİT TURHAN KİMDİR?
59 yaşında olan Mehmet Cahit Turhan, aslen Trabzonlu'dur.
1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İnşaat-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Lisans eğitiminden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı
Cahit Turhan kimdir? Cahit Turhan neden görevden alındı?
Çalışma hayatına 1985 yılında İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü Kapıkule-Edirne Yolu (Edirne Kent Geçişi) Grup Şefliği emrinde Mühendis olarak başlamış, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün çeşitli teşkilatlarında bürokratik görevler üstlendi. Ocak 2006 tarihinde Karayolları Genel Müdürü olarak göreve başladı. Ağustos 2015 tarihinde bu görevden alınarak Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı olarak atandı. 2 Ekim 2015 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Danıştay üyeliğine atandı.
23 Temmuz 2016 tarihinde görevi sona erdi. 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.
Cahit Turhan neden görevden alındı?
Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre Ulaştırma ve Altyapı bakanı Cahit Turhan görevden alındı. Resmi Gazete'de yer alan açıklamada, Cahit Turhan'ın görevden alınma sebebi bildirilmedi. Yalnızca atama kararında Cahit Turhan'ın görevden alındığı ve yerine Adil Karaismailoğlu'nun atandığı bildirildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum