Türk Kızılay 'Birbirimize Candan Bağlıyız' ulusal kan bağışı kampanyası başladı

Türk Kızılay’ın ulusal çapta ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ temalı kan bağışı kampanyası başladı. Saat 10.00’dan 18.00’a kadar devam edecek kan bağışı kampanyasına Vali Yardımcısı Ömer Tekeş ve Türk Kızılay İç Anadolu Kan Merkezi Bölge Müdürü Adem Tatar, bütün vatandaşları Türk Kızılay kan bağışı merkezlerine davet etti. Türk Kızılay ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ temalı kan bağışı kampanyası başladı. Kampanya başlangıcında ilk kan bağışı Vali Yardımcısı Ömer Tekeş tarafından yapıldı. Sabah saat 10.00’da başlayan kan bağışı kampanyası akşam saat 18.00’a kadar devam edecek. 

Türk Kızılay 'Birbirimize Candan Bağlıyız' ulusal kan bağışı kampanyası başladı
19 Ocak 2024 - 11:37
KAYSERİ (1HA)- Kış mevsimine girilmesi itibariyle kan stoklarının azaldığını belirten Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, kan ünitelerinin ihtiyaç halinde her zaman dolu olması gerektiğini vurgulayarak Türk Kızılay’ın ulusal çapta başlatmış olduğu bu bağış kampanyasına bütün vatandaşları davet etti.  

Türk Kızılay İç Anadolu Kan Merkezi Bölge Müdürü Adem Tatar ise bu tür bağış kampanyalarında hem kamu hem de özel kuruluşlar dahil olmak üzere birçok destek aldıklarını ifade ederek kan bağışı bekleyen vatandaşların mağdur olmaması adına bu kampanyada da vatandaşlardan destek talep etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum