Talas Mevlana Mahallesi'nin yeni meydan düzenlemesi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapımı tamamlanmak üzere olan Mevlana Mahallesi Meydanı'nda incelemelerde bulundu. Burada hem vatandaşlarla selamlaşıp hal hatır soran Başkan Yalçın hem de çalışanlara kolaylıklar diledi. 

Talas Mevlana Mahallesi'nin yeni meydan düzenlemesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mevlana Mahallesi meydanı yenileniyor. Başkan Yalçın ayrıca proje kapsamında yeni yerine taşınan mahalle muhtarlığını da ziyaret etti.

Konuyla ilgili olarak kısa bir değerlendirme yapan Başkan Yalçın, “Öncelikle buranın projesini yarışmayla belirledik. 57 proje arasından birinci olanı hayata geçirdik. 22 bin metrekarelik bir alanı nakış nakış işledik. Bölge halkının hem çay kahve içip dinlenebileceği hem kültürel etkinliklere katılıp çeşitli ihtiyaçlarını giderebileceği fonksiyonel bir meydan ortaya çıktı. Yapım çalışmalarını tamamladık, şu anda yeşil alan, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını yürütüyoruz. Vatandaşlarımız şimdiden kullanmaya başladı. İlçemize ve Mevlana Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

NELER VAR?

85 bin nüfusuyla Türkiye’nin 7 Kayseri’nin en büyük mahallesi olan Mevlana Mahallesi
Meydanını baştan aşağı yenileyen Talas Belediyesi, projesini yarışmayla belirlediği 22 bin
metrekarelik fonksiyonel bir meydan ortaya çıkardı. 14 bin metrekaresi yeşil alandan oluşacak meydanda kafeterya, muhtarlık, cami, kültür evi, amfi tiyatro, banka ATM’leri ve kent ekmek büfesinin yanı sıra yürüyüş yolları, kamelyalar ve spor alanları yer alıyor. Başkan Yalçın’ın her hafta çarşamba günü vatandaşlarla görüştüğü Şeffaf Oda’nın da yer aldığı meydanda ayrıca acil durum konteyneri bulunuyor.

Bakmadan Geçme