Şakayla küfreden şahsa ateş eden sanık, 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı

Müzikhol önünde dayısına şaka amaçlı küfreden şahsın aracına ateş ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan N.K.D., iki farklı suçtan toplam 1 yıl 3 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. 

Şakayla küfreden şahsa ateş eden sanık, 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı
06 Nisan 2023 - 11:38
2022 yılında Melikgazi İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Tennuri Caddesi üzerinde bulunan müzikhole meydana gelen olayda, N.K.D., şaka amaçlı dayısına küfür eden alkollü A.A.’yı uyardı. N.K.D.’nin aracında aldığı av tüfeği ile ateş etti. Tüfekten çıkan saçmalar A.A.’nın aracına isabet etti. Şikayet üzerine dava açıldı. 

SANIK N.K.D.: AĞIR KÜFÜRLER EDİYORDU ALKOLLÜYDÜ GİTSİN DİYE HAVAYA ATEŞ ETTİM

Kayseri Adliyesi 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık N.K.D. ve avukatı katıldı. Mahkemede söz alan sanık N.K.D., “Ben mekana gittiğimde dayım ile A.A. alkol alıyordu. A.A. dayıma şaka yollu küfürler ediyordu. Küfürlerin dozunu kaçırdı. Ben çıktım, bir müddet sonra onlar da çıktı. Dışarıda hala küfürler etmeye devam ediyordu uyardım. Hala devam etti. Ben de havaya ateş ettim, gitsin diye. Yaralama yada öldürme kastım yoktu” dedi. 

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuksuz sanık N.K.D. hakkında ‘yaralama’ suçundan 9 ay, ‘mala zarar verme’ suçundan ise 6 ay 20 gün olmak üzere toplam 1 yıl 3 ay 20 gün hapis cezası verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum