PFDK'dan Kayserispor'a para, Başkan Ali Çamlı'ya para ve hak mahrumiyeti cezası

Süper Ligin 19’uncu haftasında oynanan Kayserispor – Sivasspor maçında yaşanan saha olayları nedeniyle Kayserispor’a 168 bin TL, müsabaka sonrası açıklamaları nedeniyle kulüp başkanı Ali Çamlı’ya 100 bin TL para cezası ve 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

PFDK'dan Kayserispor'a para, Başkan Ali Çamlı'ya para ve hak mahrumiyeti cezası
12 Ocak 2024 - 12:16
KAYSERİ(1HA) - Kayserispor Süper Ligin 19’uncu haftasında Sivasspor’u konuk etmişti. Karşılaşmayı 3-1’lik skorla kaybeden Kayserispor “saha olayları” ile “çirkin ve kötü tezahürat” nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) son toplantısında Kayserispor ile ilgili şu kararı aldı, “Kayserispor Kulübünün, 07.01.2024 tarihinde oynanan Kayserispor– Sivasspor Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Kuzey Alt Tribün C-D-E, Doğu Alt Tribün C-E bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada MONDİHOME KAYSERİSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 168.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” açıklamasında bulunuldu.

Ayrıca “Aynı müsabakada Kayserispor Kulübü Başkanı Ali Çamlı’nın, müsabaka sonrası medyaya yapmış olduğu açıklamalarında yer alan ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ve ‘Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki Açıklamaları’ nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 100.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” denildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum