OSB Başkanı Yalçın: Kayseri OSB artık lüzumu olmayan harcamalardan arınmıştır

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 20. Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. OSB Başkanı Mehmet Yalçın yaptığı konuşmada, “24 Haziran 2022 tarihinden bugüne kadar bankalardan tek kuruş kredi kullanılmamıştır. Yüce Allah’a çok şükür ki, Kayseri OSB artık lüzumu olmayan harcamalardan arınmıştır ve tek kuruş borçlu değildir. Kayseri OSB’miz 2018 yılından bu yana mali açıdan en mükemmel dönemini yaşamaktadır. Bugün itibariyle kasasında 150 milyon TL’yi aşan nakdi ve gayri nakdi bir varlığımız bulunmaktadır. Bu rakam yönetimimizin yüz akıdır, sanayicimize hizmet aşkımızın göstergesidir” dedi.

OSB Başkanı Yalçın: Kayseri OSB artık lüzumu olmayan harcamalardan arınmıştır
28 Nisan 2023 - 23:37
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 20. Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Divan Başkanı Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Divan Üyesi KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ve KTO Başkanı Ömer Gülsoy seçildi. OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Organize Sanayi Bölgesi’nin 2018 yılından bu yana mali açıdan en iyi dönemini yaşadığını belirtti.

Başkan Yalçın, “24 Haziran 2022’de sizlerin teveccühü ile göreve geldik. O günden bugüne kadar, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışma prensiplerini sanayicilerimiz lehine olacak şekilde değiştirdik. Sanayicimizin hizmetkârı olduk. Beytülmal’a el uzatmadık, el uzatılmasına imkân vermedik. Hiç kimse ile kavga içinde olmadık. Bahaneler üretmedik. ‘Şöyle olmuştu, böyle söylenmişti”nin peşine düşmedik. Yalnızca Allah rızası için sanayicilerimize hizmet etmenin gayretine düştük. Göreve geldiğimiz günden itibaren, eksikleri tespit ettik. Yapılması gereken işleri planladık. Projelerimizi oluşturduk. Sanayicilerimizin zararına olduğu tespit edilen yetersiz ve yersiz bulunan tüm hizmetleri durdurduk. Zararın neresinden dönülürse kârdır mantığı ile hareket ettik. Demirbaş sayımı yaptık. 24 Haziran 2022 tarihinden bugüne kadar bankalardan tek kuruş kredi kullanılmamıştır. Yüce Allah’a çok şükür ki, Kayseri OSB artık lüzumu olmayan harcamalardan arınmıştır ve tek kuruş borçlu değildir. Kayseri OSB’miz 2018 yılından bu yana mali açıdan en mükemmel dönemini yaşamaktadır. Bugün itibariyle kasasında 150 milyon TL’yi aşan nakdi ve gayri nakdi bir varlığımız bulunmaktadır. Bu rakam yönetimimizin yüz akıdır, sanayicimize hizmet aşkımızın göstergesidir. 24 Haziran 2022 tarihinden bugüne kadar bankalardan tek kuruş kredi kullanılmamıştır. Yüce Allah’a çok şükür ki, Kayseri OSB artık lüzumu olmayan harcamalardan arınmıştır ve tek kuruş borçlu değildir. Kayseri OSB’miz 2018 yılından bu yana mali açıdan en mükemmel dönemini yaşamaktadır. Bugün itibariyle kasasında 150 milyon TL’yi aşan nakdi ve gayri nakdi bir varlığımız bulunmaktadır. Bu rakam yönetimimizin yüz akıdır, sanayicimize hizmet aşkımızın göstergesidir” ifadelerini kullandı. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Organize Sanayimizin gerçekten onuruna, pozisyonuna yakışan bir anlayış içerisinde yapılan nezih bir genel kurul gördüm. Sizleri, şehrimizi seviyoruz ve sevdalıyız. 16 ilçe belediye başkanı kardeşlerimizle el ele çalışıyoruz. 2 dönem pandemi yaşadık ardından deprem ve Rusya-Ukrayna savaşı, sel felaketi gördük. Dünyadaki krizin yanında ülkemizin her konumunu ilgilendiren ve ister istemez ekonomiyi önemsediğimiz pozisyonda böyle dönemlere rağmen Kayserimiz hayırseverliğiyle, fedakarlığıyla ve yaptığı çalışmalarla yüz akımız oldu. Yerel yönetimler olarak buna rağmen hizmetten hizmete koştuk. ekonomiye can suyu verecek çalışmalar yaparken 4 milyar dolara varan ihracatımız ile yüz akımız olurken özellikle ticaret ve sanayi odamızın yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla organize sanayimizi 150den fazla ülkeye ihracat yapma suretiyle gururumuz oldunuz. İnşallah 4. Organize sanayi bölgemizde hayata geçer diyorum ve çalışmalar devam ediyor. Sanayi deyince akla yalnızca makine gelmez, tarım da akla gelir. Tarımla ilgili sulama konusunda sayın Cumhurbaşkanımız; ‘üretmesi sizden uygun fiyata su vermesi bizden’ diyor ve yüzde 50 indirim müjdesini veriyor” dedi. 
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da, ”Her zaman söylüyorum Cenab-ı Allah sanayicimizin yüzünü güldürsün, onların daha çok üretim ve ihracat yaparak hem şehrimize hem ülkemize katma değer üretim yaparak önünü açmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Depremden dolayı tekrar geçmiş olsun diyorum. Kayseri olarak sanayici, ticaret adamı, esnaf ve hayırseverlerimizin bu süreçte çok büyük destekleri oldu ben herkese teşekkür ediyorum. Sayın valimiz koordinatör vali olarak oraya gitti ve biz arandığımızda neye ihtiyaç varsa TIR ile gönderdik. Kayseri deprem koordinasyon merkezi kurarak sanayi odamız, ticaret odamız, OSB başkanlarımız, Kızılay’ımız ve tüm kurumlarımız belediyelerimizle de hareket ederek 700 TIRdan fazla yardımı deprem bölgelerine gönderdik” şeklinde konuştu. 

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise, “Birlik ve beraberlik içerisinde çok daha güzel işler yapacağız. Bütün emektarcı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hep birlikte hareket edeceğiz. Sağ olun var olun” ifadelerini kullandı. 

KTO Başkanı Ömer Gülsoy da, “Ülkemiz ve şehrimiz için ekonomisine, ticaretine, istihdamına katkı vermek için can siperhane çalışan çok değerli sanayicilerimiz, kıymeti üyelerimiz ve değerli iş insanları hepinizi selamlıyorum. Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Tam gaz çalışmaya, ülkemiz ve şehrimiz için üretmeye, ihracatımızı arttırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum