Kurumdan hırsızlık yapan 2 kişi tutuklandı

Kayseri’de çeşitli hırsızlık olayına karışan 2 şüpheli yakalanarak cezaevine gönderildi.

Reklam
Kurumdan hırsızlık yapan 2 kişi tutuklandı
21 Eylül 2022 - 16:03
Reklam
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT ve Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgede huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla operasyonlara devam ediyor.

Bu kapsamda Kocasinan İlçesi Erkilet Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Molu Mahallesinde Pazartesi günü akşam saatlerinde bağ evinden 2 adet bakır leğen, 3 adet bakır kazan ve 1 adet siyah renkli yıldızlı anahtarın çalınması olayının şüphelisi M.D. ve M.A. isimli kişiler tarihinde yapılan operasyonda yakalandı.

Yapılan araştırmada şüphelilerin; Molu Mahallesinde meydana gelen TCDD ait tren hattından 2 adet Empedans Bond taşının parçalanarak bakır tellerin zarar görmesi Kamuya Ait Mala Zarar Verme olayı, Beydeğirmeni Mahallesinde meydana gelen Türk Telekom'a ait internet kablosunun kesilmesi Kamuya Ait Mala Zarar Verme olayı ve yine aynı mahallede meydana gelen TCDD ait istasyondan 1 adet Empedans Bond taşının çalınması Kamu Kurum ve Kuruluşundan Hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Suçlarını kabul eden şüpheliler mevcutlu olarak Cumhuriyet Savcılığında hazır edilmiş ve sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak Gültepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum