Kayseri'de şehir içi toplu ulaşım biletlerine zam geldi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şehir içi ve ilçe toplu taşıma ücret tarifelerinde güncelleme gerçekleştirildiğini duyurdu. Kayseri otobüs ve tramvay biletleri, öğrenci, tam bilet, aktarmalı bilet fiyatları ne kadar, kaç TL oldu?

Reklam
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Kayseri'de şehir içi toplu ulaşım biletlerine zam geldi!
05 Ağustos 2022 - 17:49
Reklam
Kayseri’de toplu ulaşıma zam geldi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), gelen zammın gerekçelerini de belirleterek yeni ücret tarifelerini duyurdu. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Toplu ulaşımın ana gider kalemi olan işçilik, bakım, yedek parça vb. giderlerinde oluşan fiyat artışları sebebiyle, toplu ulaşım kullanıcılarını en az etkileyecek şekilde güncellenen yeni tarifeye göre, tam bilet 6,50 TL, indirimli bilet ise 3,25TL olarak belirlendi.” denildi.

UKOME’den yapılan açıklamaya göre, yenilenen ulaşım tarifesi 8 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Yeni düzenlemeye göre ücret tarifeleri: “Tam bilet: 6,50 TL, indirimli bilet: 3,25 TL, Abonman tam (Aylık 140 biniş): 330 TL, Abonman indirimli (Aylık 140 biniş): 155 TL,

Erken Ulaşım ve Aktarmalı Hatların Tam Tarifesi: 5,45 TL, Erken Ulaşım ve Aktarmalı Hatların İndirimli Öğrenci Tarifesi: 2,90 TL” olarak belirlendi.


İlçe toplu ulaşım tarifelerinin de yeniden belirlendiği ve yeni tarifenin 8 Ağustos tarihinden itibaren il genelinde uygulamaya başlanacağı kaydedildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum