İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel: "Memduh Büyükkılıç devlet imkanlarını kendi seçimi için harcıyor"

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu seçim çalışmalarının siyaseten etik olmadığını ifade eden, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel; “Sayın Memduh Büyükkılıç bütün devlet imkanlarını bütün kamu kaynaklarını sadece kendi seçimi için harcıyor. Bu paralar size oy vermeyen vatandaşların da parası. Ben bir elin verdiğini bir el görmeyecek diyen bir dinin mensubuyum seçime 2 ay kala yapılan şeyleri uygun bulmuyorum hakkımı da helal etmiyorum”

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel: "Memduh Büyükkılıç devlet imkanlarını kendi seçimi için harcıyor"
30 Ocak 2024 - 15:01
KAYSERİ(1HA)— İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin 31 Mart Yerel Seçimler öncesi Cumhuriyet Meydanında kurmuş olduğu çadırlara tepki gösterdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin devletin bütün imkanlarını kendi çıkarları için kullanıldığını dile getiren, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel; “Her seçim dönemi öncesi gibi bir Kayseri'deyiz. Belediye kaynakları hatta devlet kaynakları vatandaşa seçim kampanyası olarak sormadan Belediye Başkanlarımız tarafından sonuna kadar harcanıyor. Bu yine bir yerel seçim öncesi ve sayın Memduh Büyükkılıç da Belediye Başkan adayı belediyenin bütün imkanlarını sanki cebinden çıkan bir para gibi bütün iştirakleriyle birlikte meydanda seferber etti. 5 yıldır bekliyor seçime 1 ay 2 ay kala meydanları çadırlarla dolduruyor hatta benim karşı aday olarak paramı da kendi kampanyasında harcıyor. Müslümanlıktan bahseden bir Belediye Başkanı veya bir AKP iktidarı var bunların yapmış olduğu aslında gerçekten benim hakkıma bir müdahale bir saygısızlıktır” dedi.

Öte yandan Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu seçim çalışmalarının siyaseten etik olmadığını ifade eden, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel; “Belediye kaynaklarının böyle vatandaşlara seçim anında çorba veriyorum, tatlı veriyorum gibi kendine oy istemeye devşiren hareketleri siyaseten etik bulmuyorum dinen de uygun değil aslında bizlerden bir helallik istemesi lazım çünkü ben vergi ödüyorum benim adıma gelir kaynakları belediyeye aktarılıyor sayın başkan bunları bana dahi sormadan meydanlar vatandaşlarla paylaşıyor kimin adına? kendi adına. Biz cebimizdeki rakamı alnımızın terini kampanyamızda harcarken Sayın Memduh Büyükkılıç bütün devlet imkanlarını bütün kamu kaynaklarını sadece kendi seçimi için harcıyor. Bu paralar size oy vermeyen vatandaşların da parası. Ben bir elin verdiğini bir el görmeyecek diyen bir dinin mensubuyum seçime 2 ay kala yapılan şeyleri uygun bulmuyorum hakkımı da helal etmiyorum” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum