İncesu'da mezarlıklar bayram ziyareti için hazırlanıyor

İncesu Belediyesi yıl boyunca düzenli olarak yaptığı mezarlık bakım ve temizlik çalışmalarını Ramazan Bayramı öncesi yoğunlaştırdı.

İncesu'da mezarlıklar bayram ziyareti için hazırlanıyor
17 Nisan 2023 - 12:10
Bayramda vatandaşların eş, dost ve akrabalarının kabir ziyaretlerini huzurlu ve temiz bir ortamda gerçekleştirmeleri için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından mezarlıklarda temizlik, bakım ve düzenleme çalışması yapılıyor.

Ekipler tarafından, ilçe mezarlığında ve Belediye sorumluluk sahasında yer alan mahalle mezarlıklarında programlı bir şekilde çalışma yürütülüyor. Yapılan çalışmalar kapsamında önce mezarlık alanında bulunan çöpler toplanıyor. Ardından mezarlıklardaki tüm yollar temizlenip, yıkanıyor. Mezarlıkların içerisinde bulunan yabani otları temizleyen ekipler, çevre düzenlemesi yaparak mezarlıkları ziyaretlere hazır hale getiriyor. 

Çalışmalar hakkında bilgi veren İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Aramızdan ayrılarak ebediyete irtihal etmiş olanların ebedi mekânlarının temizliği bizim için oldukça önemli. Bayramda yakınlarının kabirlerini ziyaret edecek vatandaşlarımız için personelimiz hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Aileler gönül rahatlığıyla kabir ziyareti yapabilirler. Yüce Allah’ımız ebediyete irtihal eden tüm insanlarımızı rahmetiyle mükâfatlandırsın” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum