• Haberler
  • Spor
  • Fenerbahçe'de Altay Bayındır krizi ayyuka çıktı!

Fenerbahçe'de Altay Bayındır krizi ayyuka çıktı!

Son zamanlarda saha içerisinde gösterdiği kötü performans ile taraftarların hedef noktası haline gelen Fenerbahçeli kaleci Altay Bayındır ile yönetimin arasında kriz çıktı. Yediği hatalı gollerin ardından yeni sözleşme için yüksek rakam isteyen Altay ile yolların ayrılması gündeme geldi.

Fenerbahçe'de Altay Bayındır krizi ayyuka çıktı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2019-2020 yaz transfer döneminde Ankaragücü’nden Fenerbahçe’ye transfer olan Kaleci Altay Bayındır, 2022-2023 sezonunda kötü performans gösterdiği gerekçesi ile taraftarı çileden çıkardı. Galatasaray maçında da kalesinde 3 gol gören genç kalecinin, bu kez yönetim ile arasının açıldığı iddia edildi.

Fenerbahçe'de kaleci Altay Bayındır'ın performansı düştü. Taraftarların hedefi oldu. Teknik heyet onu korusa da yönetim de yeni kontrat pazarlıklarında yüksekten uçan Altay Bayındır’la köprüleri atma noktasına geldi.

Fenerbahçe’de Altay Bayındır krizi… Sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatmak için bir süredir yöneticilerle pazarlıkta olan milli eldivenle sorun yaşanıyor. Başkan Ali Koç, Altay'la yola devam edeceklerini umuyor, yaşanan pazarlık sürecinin formaliteden ibaret olduğunu düşünüyordu. Ancak sezon başından bu yana inişli çıkışlı performansına taraftarlarca protesto edilmesi eklendi. Son olarak yüksek ücret istemesi üzerine de görüşmeler tıkanma noktasına geldi ve yönetimin sabrı taştı.

İMZA PARASI TALEBİ

Halen 6 milyon TL garanti ücrete oynayan Altay Bayındır'a yeni kontrat için 20 milyon TL önerildi. Görüşmeleri yürüten menajerin ise yurtdışından teklifler olduğunu belirterek rakamın artırılmasını istediği öğrenildi. İmza parası talep edildiği de öne sürülüyor. Bu tavrın özellikle Başkan Ali Koç'u kızdırdığı öğrenildi. Görüşmeler kesildi. Koç'un derbi sonrası Altay sorularına yanıtsız bırakmasında da bu pazarlıklara tepkili olmasının etkili olduğu kaydedildi.

ERTUĞRUL’DAN AL MESAJI

Altay Bayındır'ın geleceğiyle ilgili bilgiler Fenerbahçe-Gençlerbirliği arasındaki Arda Güler pazarlıklarında da yer buldu. Başkent ekibi, sarı-lacivertlilerin 19 yaşındaki potansiyelli eldiveni Osman Ertuğrul Çetin'i istedi. Fenerbahçe cephesinin ise “Altay ayrılacak, bu nedenle veremeyiz” yanıtını verdiği öğrenildi.

Bakmadan Geçme