Esnaf eğitimlerle işletmesini kurumsallaştıracak, çağa ayak uyduracak

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin (KESOB) hazırladığı esnaf ve sanatkârların işletmelerinin kurumsallaşmalarına yönelik alacağı eğitimleri içeren proje, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi, imzalar atıldı. KESOB'da tanıtımı yapılan proje kapsamında esnaf ve sanatkârlara KESOB'da 'Kurumsal Esnaf Eğitim ve Gelişim Seti' başlığı altında kurumsallaşma eğitimleri verilecek.

Esnaf eğitimlerle işletmesini kurumsallaştıracak, çağa ayak uyduracak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KESOB projeler danışmanı ve GoSa Yazılım Danışmanlık firması sahibi Gonca Ertuğrul, KESOB Yönetim Kurulu onayıyla, Birlik’e bağlı odaların imalatçı üyelerinin yararlanabileceği TR72/22/TD-I İmalat Sanayi Teknik Destek Programı çerçevesinde “Esnafım Eğitimle Gelişiyor” adlı bir proje hazırladı. Hazırlanan proje ORAN Kalkınma Ajansı’na sunuldu. Proje ORAN Kalkınma Ajansı tarafından kriterlere uygun bulunarak yüzde 100 oranında destek verilmeye layık görüldü. Destek sayesinde esnaf ve sanatkârlar ücretsiz eğitim görebilecek.

PROJENİN TANITIMI YAPILDI

KESOB Konferans Salonu’nda Yönetim Kurulu üyeleri ve Oda Başkanlarının katılımıyla proje tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının öncesinde KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından Birlik olarak yapılan çalışmalara değindi. Odakır, “Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın, hayatını kaybedenlere rahmet eylesin, yaralananlara acil şifalar versin. Sizlere ve sizlerin nazarında bütün odalarımıza, üyelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmalarının devamında Başkan Odakır, proje süreciyle ilgili bilgiler verdi.

EĞİTİM KONULARI ANLATILDI

Başkan Şeyhi Odakır’ın konuşmalarının ardından Gonca Ertuğrul, katılımcılara projenin genel çerçevesini sundu ve eğitimlerin önemine değindi.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Kayseri Şubesi Genel Sekreteri Latife Şahin de yaptığı sunumda düzenlenecek eğitim programlarının konu başlıklarını ve içeriklerini anlattı. E-ticaret, dijital çağın gereklilikleri ve önemi gibi çeşitli temalarda bilgiler aktaran Şahin, esnafın eğitimler sayesinde işletmelerine ve kendilerine olumlu katkılar sağlayacaklarını vurguladı.

PROJE ÜRETMEYE DEVAM

Toplantının ardından KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ederek, esnaf ve sanatkârların faydasına olacak projeler üretmeye devam edeceklerini dile getirdi. 6 ay boyunca devam etmesi planlanan eğitimler, mobilya imalatı, makine ve teçhizat hariç olmak üzere fabrikasyon metal ürünleri imalatı ve elektrikli teçhizat imalatı sektörlerinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlara yönelik düzenlenecek.

İMZALAR ATILDI

Yüzde 100 oranıyla destek bulan projenin imzaları ORAN Kalkınma Ajansı’nda, ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve KESOB Başkanı Şeyhi Odakır tarafından atıldı. İmza sürecinde KESOB Başkan Vekili Altan Aydemir de hazır bulundu. Başkan Odakır, atılan imzaların ve projenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, Kilci’ye teşekkür etti.

HANGİ BAŞLIKLARDA EĞİTİM VERİLECEK?

Program kapsamında işletmelere Stratejik Yönetim, EFQM Mükemmellik Modeli, Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi, Problem Çözme Teknikleri, İş Hayatında Adap ve Yazışma Kuralları, Kişilik Tipleri ve İletişim, Kriz Döneminde Satış ve İş Geliştirme başlıklarında eğitimler verilecek.

Bakmadan Geçme