Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Başkan Büyükkılıç: İlk günkü aşkla daha çok çalışacağız

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 31 Mart 2024 yerel seçimlerine çok güçlü bir şekilde gireceklerini belirterek, “Durmak yok, yola devam, koşmaya devam anlayışı ile daha büyük başarılara imza atmak için milli heyecan ve ruhla, ilk günkü aşkla daha çok çalışacağız. Tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmaları ve projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. 

Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Başkan Büyükkılıç: İlk günkü aşkla daha çok çalışacağız
19 Ocak 2024 - 11:49

30 yıl önce aktif siyasete başlayan, bu süreçte il başkanlığı, milletvekilliği, 4 dönem Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yapan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde milletin iradesi ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet ve yatırım dolu 4,5 yılı aşkın süreyi geride bıraktı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı'nı mevcut başkan Dr. Memduh Büyükkılıç olarak açıkladı. Başkan Büyükkılıç, muhteşem kalabalıkla ve büyük coşkuyla tamamlanan Ankara Aday Tanıtım Toplantısı’nı değerlendirerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterilmesinin onurunu, gururunu ve heyecanını yaşadığını söyledi. 

Cumhur İttifakı’nın Kalesi Kayseri 

Orta Anadolu’nun kalbinde milli ve manevi değerlere çimento olmuş bu şehrin, 31 Mart seçimlerinde ne yapacağını çok iyi bildiğini ifade eden Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kayserimiz, her zaman yerli ve milli anlayışın sahibi olmuştur. Her zaman ay yıldızlı Türk Bayrağı’nın, devletinin ve inancının yanında yer almıştır. Cumhur İttifakı’nın kalesi Kayseri, 31 Mart’ta gerçek belediyeciliğin devam etmesi için yine ‘yola devam’ diyecektir” dedi. 

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin ülkeye hayırlar getirmesini temenni ederek, tüm Kayserilileri en kalbi duygularla selamlayan Başkan Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkıp, gönüllere dokunan hizmetlerimizi ‘Modern Belediyecilik’ anlayışı ile ve belediyecilikte ilkleri gerçekleştiren ‘Kayseri Modeli Belediyecilik’ anlayışıyla marka şehir imajımızı pekiştirme doğrultusunda hayata geçirdik” diye konuştu. 

Yerel seçimlerde "Gerçek Belediyecilik" sloganı ile yürüyeceklerini, bu zamana kadar gerçek bir belediyecilik yaptıklarını, bundan sonra da bu yoldan şaşmayacaklarını ifade eden Büyükkılıç, “Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, uyum kültürü içerisinde ‘önce insan’ diyen bir belediyecilik ve hizmet anlayışının en güzel örneklerini sergilediğimiz kadim kent Kayserimizde devlet millet el ele, gönül gönüle hizmetleri sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Yine 17-0 Yapacağız” 

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra 16 ilçe belediyesi ile birlikte bu seçimlerde de Kayseri’nin yine 17-0 yapacağını belirterek, “31 Mart yerel seçimlerde de geçtiğimiz seçimde olduğu gibi yine 17-0 ile tüm belediyelerde cumhur ittifakını kazandırmak için gayret edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçe belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle, bakanlarımızla ve tabi ki değerli hemşerilerimizle dayanışma içerisinde Kayseri’mize hizmet etmeye devam edeceğiz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesi her işimizin ruhunda olmaya devam edecek” şeklinde konuştu. 

Merkezden en ücra mahalleye kadar vatandaşlara hizmet etmeyi sürdüreceklerine vurgu yapan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Büyükşehir Belediyemiz ve 16 ilçe belediyemizin gayretleri ile Kayseri’miz turizmin, sağlığın, eğitimin, sanayinin, üretimin, tarımın, sporun merkezi olduğu gibi gastronomi alanında da lezzetin anavatanı olarak nitelendiriliyor. El ele, kol kola en küçük mahallemizden en büyüğüne kadar vatandaşlarımıza hizmetkâr olma anlayışı ile şehrimize hizmet etmek için çırpınıyor, ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında gönül gönüle vererek hep daha ileriye yürümeye gayret gösteriyoruz. Kayseri’miz 5 üniversitesi 75 bin üniversite öğrencisi ve diğer eğitim kurumlarındaki öğrenci sayısı ile dinamik, genç nüfusa sahip bir şehir. Sahip olduğumuz bu güzel genç nüfus potansiyelini en iyi şekilde yarınlara hazırlamak ve tüm Kayserililere eğitimden sağlığa, kültür sanattan spora en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” 

4,5 yıl sürede vizyon projelerin yanı sıra kültür, spor, eğitim, turizm, sağlık, sosyal, yerel kalkınma, ulaşım, yeşil, kentsel yenileme ve ilçe projeleri gibi 418 projeyi Kayserililere kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi yönetimine geldiğimiz süreçte ‘150. Yılda 150 Proje’ sloganı ile başladık, geldiğimiz süreçte irili, ufaklı, proje içerisinde proje olan 418 projeye imza attık. Bugün altyapı sorunlarını bitirmiş ve bilindik klasik belediyecilik anlayışının ötesine geçerek sosyo-kültürel faaliyetlere de ağırlık vermiş bir kent olmamız, vatandaşlarımızın yaşam standardının yükselmesi bakımından önemlidir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak merkez ve kırsalda hemşerilerimizin yaşam konforunu arttıracak proje ve yatırımlarda hız kesmiyoruz” ifadelerinde bulundu. 

“İmkânlarımız Var, Gücümüz Var, Ekibimiz Var” 

Büyükkılıç, sanayi ve ticaretin yanı sıra turizm alanında da Anadolu’nun parlayan yıldızı olan Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım lideri olduğunun da altını çizerek, şöyle konuştu: 

“Türkiye’de parmakla gösterilen, örnek alınan ve takdir toplayan yatırım ve hizmetlerimizle Büyükşehir’de 4,5 yılı geride bırakırken, üst üste 2 yıl boyunca toplam bütçemizden yatırıma en çok kaynak ayıran belediye olarak 30 büyükşehir içerisinde Türkiye’de ilk sırada yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütçesinden yatırıma en çok kaynak ayıran belediyeler arasında iki dönemdir birinci sırayı göğüsleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yine kendi rekorunu kırarak, yatırımların toplam harcamalara oranını yüzde 62.43’e taşıma başarısı gösterdi. Cenab-ı Allah bu birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde ‘halka hizmet Hakk’a hizmet’ anlayışı ile nice güzel ve hayırlı işlere imza atmayı nasip etsin bizlere. Hamdolsun imkânlarımız var, gücümüz var, ekibimiz var.” 

"Biz Bu Şehri Çok Seviyoruz" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kez daha minnetlerini ve şükranlarını sunan Başkan Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi sosyal ve gönül belediyeciliği yapmanın gayreti ve çabası içerisinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak projeleri ve yatırımlarıyla bu şehrin konforunu artırmaya devam edeceğiz. Makarr-u ulema makarr-ı evliya şehri olan kadim kentimizi, diğer yandan da hayırseverler şehri olan ve her yönüyle eşsiz güzelliklere sahip olan bu şehrimizi çok seviyoruz” diye konuştu. 

“Teşekkürler Kayseri. Durmak Yok, Yola Devam, Koşmaya Devam” 

Büyükkılıç, ödüllü belediyecilik faaliyetleri ile gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, açıklamasında, “Ödüllü belediyecilik faaliyetlerimiz, günün koşullarına yönelik çalışmalarımız ve geleceğe yönelik olarak gerçekleştirmeye devam ettiğimiz projelerimiz ile daha yaşanabilir, daha konforlu ve huzurlu bir şehir ortaya koymak için bizler de taşın altına elimize koyuyor, gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Durmak yok, yola devam, koşmaya devam anlayışı ile Kayseri’nin gücüne güç, güzelliğine güzellik katacak, daha büyük başarılara imza atmak için milli heyecan ve ruhla, ilk günkü aşkla daha çok çalışacağız. Tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmaları ve projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Teşekkürler Kayseri” ifadelerini kullandı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum