CHP Milletvekili Adayı Ünalmış, o vatandaş için suç duyurusunda bulundu

CHP Milletvekili Adayı Hukukçu Niyazi Ünalmış yaklaşık 2 hafta önce Yahyalı Belediyesi önünde kendini, eşini ve müdahalede bulunan 2 görevliyi de yakan M.D için itfaiye ekibinin olay yerine gelmemesi ve belediyede yangın tüpünün olmamasından dolayı Yahyalı Belediye’sindeki sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. 

CHP Milletvekili Adayı Ünalmış, o vatandaş için suç duyurusunda bulundu
12 Nisan 2023 - 16:34
Olay, yaklaşık 2 hafta önce Yahyalı Belediyesi önünde meydana gelmişti. Eşi ve çocuğuyla birlikte belediye önüne gelen M.D. kendini, eşini ve müdahalede bulunan 2 görevliyi de yakmıştı. M.D. ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. CHP Milletvekili Adayı Hukukçu Niyazi Ünalmış, ihmaller nedeniyle hukuk mücadelesi başlattı. Yahyalı Belediyesi İtfaiye ekibinin olay yerine gelmemesi ve belediyede yangın tüpünün olmaması iddialarıyla sorumlular hakkında Yahyalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

Suç duyurusu hakkında açıklama yapan Ünalmış, “Sorunları nedeniyle hiçbir şekilde muhatap alınmayan, sorunlarına çözüm bulamayan ve kendisini tek çare olarak belediye önünde yakmayı düşünen bir vatandaşı bugün itibariyle kaybetmiş bulunmaktayız. Allah’tan rahmet diliyorum. Eşi ve çocuğu da yaralı durumda, onlara da acil şifalar diliyorum. Bu olay aslında bizlere iktidarın kokuşmuşluğundan nasibini almış bir belediyenin varlığını gösterdi. Belediyenin hemen önünde göz göre göre vatandaşımız kendisini yaktı ve belediyenin hiçbir itfaiye ekibi, yangın kurtarma ekibi ya da hiçbir şekilde yangın tüpü olmayan bir belediyenin varlığını gördük. Etraftaki vatandaşların yardımıyla kurtarılmaya çalışıldı. Hayatını kaybeden vatandaşımız bir de belediye tarafından yapılan açıklamada ‘akli dengesi yerinde olmayan’ olarak nitelendirildi. Sorumlular kendi vicdanında hesap verebilirler mi bunu bilmiyoruz ama biz yargı önünde en azından önlem alınabilirdi şeklinde ve görevini ihmal edenlerin hesap vermeleri, hesap sorulması için bugün itibariyle Yahyalı’da suç duyurusunda bulunduk” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum