CHP Kayseri il binası önünde istifa sesleri!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı'nda yeni il başkanı, yönetim kurulu üyelerinin oylamasıyla belirlendi. 2 adayın yarıştığı ve gergin anların yaşandığı oylama sonunda 17 oy alan Adil Demir yeni başkan seçildi. Diğer aday Niyazi Ünalmış ise 3 oy aldı. 

CHP Kayseri il binası önünde istifa sesleri!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Kayseri İl Başkanı seçimleri, parti il binasında gerçekleşti. 26 Aralık 2022 tarihinde mevcut başkan Ümit Özer, milletvekilliği aday adayı olmak için istifa etmişti. Böylece yeni il başkanı için de hazırlıklar başlamıştı. Parti binasında il yönetim kurulu üyeleri arasında bugün yapılan seçimde Adil Demir 17, Niyazi Ünalmış 3 oy aldı. Bu sonuçla Adil Demir CHP Kayseri İl Başkanı seçildi. Oylama sırasında partililer arasında zaman zaman tansiyon yükseldi. Bazı parti üyeleri, yeni il başkanına tepki gösterdi. 

Seçim sonrası açıklama yapan CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, “Niyazi beyle bir yarışa girdik. Kendisine teşekkür ediyorum, gayet demokratik bir yarış oldu. İçeride arkadaşlarımız hür iradesiyle bana oy kullandı. Allah yardımcımız olsun herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Kayseri İl Sekreteri Zeki Özkan da, “Toplantımıza 21 yönetim kurulu üyesi katıldı. 1 arkadaşımız yurtdışında olması sebebiyle katılamadı 1 arkadaşımızda yani Niyazi Ünalmış bey, istifası sebebiyle dahil olmadı. 2 arkadaşımız aday oldular. Biri yönetim kurulu üyemiz Adil bey, diğer arkadaşımız da Niyazi beydi. Bu arkadaşlarımız arasında bir yarış başladı, bu seçim açık oylama ile yapılacağı tüzüğümüzün ilgili maddesinde belirtilmişti. Arkadaşlarımızın 4’te 1’inin gizli oy istemesiyle bu şekilde de yapılabilirdi ancak 3 arkadaşımız gizli oy, 18 arkadaşımız da açık oy istedi bu durumda da açık olarak yapıldı. Bir arkadaşımız oyunda çekimser kaldı ve 17 oy Adil beye, 3 oy Niyazi beye kullanıldı. Bu sonuca göre Adil Demir bey önümüzdeki süreçte il başkanlığı yapacak” diye konuştu.

‘YÖNETİMİN ÇOĞUNLUĞU ADİL BEY'İ BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTEDİ’

Seçim sonucunu değerlendiren Niyazi Ünalmış ise, yeni başkana görevinde başarılar dileyerek, “Dün itibariyle ilan edilen ve bugün saat 12:00’de yapılması planlanan il başkanlığı seçimini ben de gece saatlerinde öğrendim ve demokratik hakkımı kullanarak adaylığımı gerek kamuoyuyla gerekse il başkanlığına verdiğim dilekçeyle belirtmiş oldum. Yönetimde arkadaşların çoğunluğu Adil beyi il başkanı olarak görmek istediler ve yapılan seçim sonucunda il başkanı olarak görevlendirildiğini duydum. Dolayısıyla yapılan seçimin partimiz açısından hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Adil beye başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme