Bu okulda sıfırdan yatak üretimi yapılıyor!

‘Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’ kapsamında ‘Yetişmiş Eleman, Kaliteli Üretim’ projesi tanıtımı gerçekleştirildi. Yatak üretilen okulu ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, “Burada pamuktan ip, ipten kumaş ve o kumaştan da yatak üretimi yapılıyor. Bu üretimi ve gençlerimizin gayretini gördüğümde çok mutlu oldum” dedi.

Bu okulda sıfırdan yatak üretimi yapılıyor!
20 Ocak 2023 - 09:36
Türkiye Tekstil Sanayi İşveren Sendikaları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde pamuktan ip, ipten kumaş ve o kumaştan da yatak üretimi yapılıyor. 

Türkiye Tekstil Sanayi İşveren Sendikaları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen programa ise Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Başar Ay, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nevzat Seyok ve il protokolü katıldı.Mesleki ve Teknik Eğitimde iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşan Vali Çiçek; “Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘her aşamada üretim, her aşamada kalifiye eleman’ dediği gibi işte işin gerçeği burada saklı. Bu okuldaki öğrencilerimizin hepsi her aşama-da üretiyorlar ve aranan kişiler haline geliyorlar. Burada pamuktan ip, ipten kumaş ve o kumaştan da yatak üretimi yapılıyor. Bu üretimi ve gençlerimizin gayretini gördüğümde çok mutlu oldum” dedi.

Vali Çiçek okuldaki üretim tesisini gezip, imalat atölyelerindeki işleyiş hakkında bilgiler aldıktan sonra okuldan ayrıldı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum