Ben Bu Cihana Sığmazam Cezayir kimdir, gerçek adı nedir?

ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizide, Cezayir karakterine hayat veren başarılı oyuncu dizi severler tarafından merak ediliyor. Ben Bu Cihana Sığmazam Cezayir gerçek adı nedir, gerçekte kimdir, kaç yaşında, nereli? Oktay Kaynarca eşi kimdir, asıl mesleği, boyu, kilosu kaç, burcu nedir?

Reklam
Ben Bu Cihana Sığmazam Cezayir kimdir, gerçek adı nedir?
10 Eylül 2022 - 00:13
Reklam
ATV’nin yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam, bomba gibi ve nefes kesen bölümleri ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Merakla beklenen dizi, 20 Eylül 2022 Salı akşamı dizi severlerin beğenisine sunuldu. Yeni diziyi ekranlarının başında takip eden dizi severler ise bir yandan diziyi izlerken diğer yandan da merak edilen konu ve oyuncuları internet üzerinde araştırmaya başladı.

Merak edilen oyunculardan biri de şüphesiz dizide başrol oyuncusu olan başarılı isim Oktay Kaynarca oldu. Kaynarca, Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizide Cezayir karakterini canlandırıyor. Peki, Oktay Kaynarca kimdir, hayatı biyografisi işte merak edilen detaylar haberimizde…

Ben Bu Cihana Sığmazam Cezayir kimdir?

ATV’nin yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’da Cezayir karakterine hayat veren başarılı oyuncu Oktay Kaynarca’dır.

Oktay Kaynarca kimdir?

Oktay Kaynarca, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans Bölümü mezunudur. Ayrıca oyuncunun memleketi Hekimhan'da Oktay Kaynarca isminde bir de cadde vardır.

Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 Malatya doğumludur. Çocukluğunun bir dönemi Berlin'de geçti. Konservatuvara girmeden önce Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özakman'ın "Duvarların Ötesi"nde adlı oyununda oynadı.

Ardından birkaç çocuk oyununda yer aldı. Konservatuvar zamanında TRT için "Gençler Dizisi"nde oynadı. İlk profesyonel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik'le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını kazandı.

İlk oyunu bir müzikal idi. Konservatuvardan mezun olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu'nda "Kan Kardeşleri" (Blood BrOthers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber oynadı.

Sonra yine aynı tiyatroda 1993-1994 sezonunda "Derin Bir Soluk Al" oyununu oynadı ve tiyatro hayatını noktaladı. Bu oyunla Avni Dilligil "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü"nü aldı. 2003 yılında başlayan Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Süleyman Çakır rolüyle ünlendi.

2008 yılında yayına giren Adanalı dizisinde "Adanalı Yavuz" rolünü, 2011 yılında yayına giren Nuri dizisinde Nuri karakterini oynamıştır. Ayrıca 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine başlamıştır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum