Başkan İlmek, İstanbul Kızılörenliler Derneği'nin Üsküdar Çamlıca bölgesindeki açılışına katıldı 

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İstanbul Kızılörenliler Derneği Çamlıca Lokal açılışına katıldı. İncesu halkının selamını götüren Başkan İlmek, İstanbul’da yaşayan Kızılörenliler ile bir araya geldi. 

Başkan İlmek, İstanbul Kızılörenliler Derneği'nin Üsküdar Çamlıca bölgesindeki açılışına katıldı 
29 Ocak 2024 - 15:04
KAYSERİ (1HA) -İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İstanbul Kızılörenliler Derneği’nin Üsküdar Çamlıca bölgesinde açmış olduğu Lokal açılışına katıldı. Açılışa Başkan İlmek’in yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı ve aynı zaman Kızılörenli olan Hasan Hüseyin Can, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İncesu İlçe Başkanı Mehmet Koç, İstanbul Eski Vaizlerinden Mehmet Akgül, İstanbul Kızılörenliler Derneği Başkanı Mustafa Ayten ve çok sayıda Kızılörenli vatandaş katıldı.
Dua ve kurban kesimi ile başlayan açılışta konuşan İstanbul Kızılörenliler Derneği Başkanı Mustafa Ayten, derneğin faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise “İstanbul’da birçok hemşerimiz burada hayat mücadelesi veriyor. Burada iş yapıyor ve ekmek veriyor. Gurbet elde gönül birliği yaparak oluşturdukları dernek çatısı altında sayısız başarılı işlere imza atıyorlar. İşte bugün de bu anlamlı çatının oluşturduğu bir hizmet yerinin daha açılışında bir araya geldik. Üsküdar ilçemizde hizmete alınan lokalimiz hayırlı olsun. Sabahın ilk ışığıyla yola çıktığımız bu yolda sizlere kavuşmanın mutluluğunu yaşadık. İstanbul’da yaşanan hemşerilerimize Kızılören’de İncesu’da yaşanan ailelerinden selam getirdik” dedi.  
İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can ise Kızılörenliler Derneğinin önemli çalışmalara imza attığını ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hemşerilerimiz keyifli bir zaman geçirmesi, düğün, nişan mevlit gibi faaliyetlerini yapmaları için oluşturulmuş bu tesisin yapılmasına katkı sunan herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İstanbul Kızılörenliler Derneği Başkanı Mustafa Ayten, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’e katkılarından dolayı plaket takdim etti. Program mantı ve etli pilav ikramı ile son buldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum