Bakan Karaismailoğlu: Avrasya Tüneli'nden bir haftada 455 binden fazla araç geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçen hafta 455 binden fazla aracın Avrasya Tüneli’nden geçtiğini açıkladı ve “8 Eylül’de 67 bin 982 araç ile günlük araç geçişi rekoru kırdık. Mega projelerimiz arasında yer alan Avrasya Tüneli ile İstanbul trafiğine nefes aldırıyoruz, vatandaşlarımıza güvenli, hızlı seyahat imkanı sağlıyoruz” dedi.

Reklam
Bakan Karaismailoğlu: Avrasya Tüneli'nden bir haftada 455 binden fazla araç geçti
13 Eylül 2022 - 11:23
Reklam
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Avrasya Tüneli’nin Bakanlığın mega projeleri arasında yer aldığını belirten Karaismailoğlu, tünelin hem İstanbul trafiğini rahatlattığını hem de ekonomiye katkı sağladığını kaydetti.

GEÇEN HAFTA ORTALAMA 65 BİN 107 ARAÇ TÜNELDEN GEÇTİ

22 Aralık 2016’da hizmete giren Avrasya Tüneli’nin, Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki yolculuk süresini 5 dakikaya indirdiğini belirten Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli’nden 5 Eylül-11 Eylül tarihleri arasında toplam 455 bin 746 aracın geçtiğini bildirdi. Geçen hafta ortalama 65 bin 107 aracın tünelden geçmeyi tercih ettiğini vurgulayan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, 8 Eylül’de 67 bin 982 araç ile günlük araç geçişi rekoru kırıldığını açıkladı.
Avrasya Tüneli’nin 1 Mayıs’tan itibaren motosikletli sürücülere de hizmet vermeye başladığına dikkat çeken Karaismailoğlu, toplam 122 bin 441 motosiklet sürücüsünün tüneli kullandığını ifade etti.


VAKTİMİZİ DE ENERJİMİZİ DE MİLLETİMİZE HARCIYORUZ

2016 yılından bu yana Avrasya Tüneli’nden toplam 90 milyon 804 bin aracın geçtiğine açıklayan Karaismailoğlu, “İstanbul’da ulaşımın her modunda yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Yaptığımız yatırımlarla İstanbul trafiğini rahatlatırken, vatandaşlarımızın hızlı, güvenli ve konforlu ulaşımını sağlıyoruz. Vaktimizi de enerjimizi de aklımızı fikrimizi de yalnızca milletimize harcıyoruz" dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum