Bakan Akar, yeni terminal binası inşaatının Haziran'a bitirilmesi talimatını verdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası ve Apron Yapım Projesi inşaatının Haziran ayına kadar bitirilmesi için talimat verdi.

Bakan Akar, yeni terminal binası inşaatının Haziran'a bitirilmesi talimatını verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Seçim çalışmaları kapsamında Kayseri’de bulunan Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Erkilet Havaalanı yeni terminal binası inşaatında inceleme yaptı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile AK Parti Kayseri 9. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Okandan’ın da hazır bulunduğu inceleme sırasında Akar, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı. Terminal inşaatını bir an önce bitirilmei için telefon görüşmeleri de yapan Akar, “Çalışmalar çok iyi memnun olduk. Bir an önce inşaatı bitirip 2023 turizm mevsimine yetiştirelim. İnşallah Haziran’ın sonunda hep beraber şanla şerefle burayı açarız” dedi. 

Yeni yatırımın Kayseri Havaalanı için son derece önemli olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “Arkadaşlarımızdan aldığımız teknik bilgiler çerçevesinde yüzde 90 civarında faaliyetlerin tamamlandığını, kalan kısmın da çok kısa bir zamanda 2-3 ay gibi bir süre içerisinde biteceği konusunda arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Terminal binasına bir bütün haliyle bakıldığında gerçekten son derece modern, çağdaş, bütün istek ve ihtiyaçları karşılayacak bir şekilde. İçindeki bütün oluşumlarla beraber verilecek hizmetlerle birlikte yiyecek ve içecek dahil burada misafirlerimizin rahat ve konforlu bir şekilde giriş ve gidişlerini sağlamak mümkün olacak. Bizimle temasta olduğu için ulaştırma bakanımıza, maliye bakanımıza bu konuda desteklerinden dolayı sayın cumhurbaşkanımıza da saygı ve şükranlarımızı sunuyorum. Bu eserin ülkemize ve Kayseri’mize kazandırılması noktasında dileğimiz ve temennimiz bu terminal binasının bu gidiş ve gelişler konusunda turizm konusunda çok daha ileri hamleler mümkün olacak. Çünkü bütün meseleler hava yoluyla gerçekleşiyor. Turistler daha çok hava yoluyla seyahat ediyorlar” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme