Bakan Akar, bayramlaşmaya Togg ile geldi

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma programına yerli ve milli olan Togg marka makam aracıyla gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, birlik beraberlik ve terörle mücadele mesajı verdi. Bakan Akar, “Bu terör belasından aziz milletimizi kurtaracağız. Milletimizin refahını sağlamak suretiyle de geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” dedi. 

Bakan Akar, bayramlaşmaya Togg ile geldi
20 Nisan 2023 - 13:53
Kayseri’de resmi bayramlaşma arefe günü olan bugün yapıldı. Vali Gökmen Çiçek’in ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşmaya, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hava Tuğgeneral 2'nci Hava Bakım Fabrika Müdürü Haldun Taşan, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Vedat Öncel, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve ilçe belediye başkanları katıldı. 

Yeni deprem bölgesinden dönen Vali Çiçek, Kayseri’nin depzedelerin yardımına koştuğunu anımsatarak “Ve bugün bütün deprem bölgelerinde yardım eden şehirle bayramlaşıyoruz. Bütün şehrimizin birlik ve beraberlik içerisinde girdiğimiz bayramımızı tebrik ediyorum. İnşallah Kayseri’de daha nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde kavuşuruz” dedi. 

Bayramlaşma törenine yerli ve milli Togg makam aracıyla gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da depremde sadece devletin değil milletin de seferber olduğunu belirterek “Edirne’den, Kars’tan, Van’dan, Sinop’tan, Mersin’den, Kayseri’den, Sivas’tan herkes elinden geleni yaptı” dedi. Terör örgütleriyle mücadeleye aralıksız devam edildiğini de belirten Akar, “Suriye ve Irak’ın kuzeyinde yapılması gereken ne varsa bunları Mehmetçik yaptı, yapmaya devam ediyor. Bu terör belasından aziz milletimizi kurtaracağız.  Milletimizin refahını sağlamak suretiyle geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye olarak, Kayseri olarak çalışmalardan biri de savunma sanayi. Bu konuda Kayserimizden iş adamlarımızdan savunma sanayi için, silahlı kuvvetlerimizin güçlenmesi için, Mehmetçiğin elinin güçlenmesi için çok daha fazla gayret bekliyoruz. Burada hava kuvvetlerimizde AİRBUS’la anlaşma çerçevesinde yaptığımız çalışmalar önemli. Öte yandan ASPİLSAN çalışmalarını sürdürüyor. Gerekli riskleri alacağız devlet sizin yanınızda biz sizlerle beraberiz” ifadelerini kullandı. Bayram mesajı da veren Akar “Kayserili hemşerilerimin ağız tadıyla kazasız belasız çoluk çocuk aileyle birlikte 85 milyon milletimizle birlikte onlarla omuz omuza hayırlı bir bayram geçirmeyi temenni ediyoruz. Tüm hemşerilerime kardeşlerime arkadaşlarıma dostlarımıza akrabalarımıza en içten dileklerimizi sunuyorum. Geçmişlerimize anne babamıza, öğretmenlerimize, hocalarımıza, bağ komşumuza, şehir komşumuza hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bayramlaşma merasimine geçildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum