• Haberler
  • Gündem
  • AKP Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer koronavirüs test kiti satıyor

AKP Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer koronavirüs test kiti satıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in koronavirüs test kiti siparişi aldığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Skandal hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken Milletvekili Tamer'den konuyla ilgili açıklama bekleniyor.

AKP Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer koronavirüs test kiti satıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in koronavirüs test kiti siparişi aldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Geçtiğimiz gün sosyal medyaya yansıyan Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın ofis ortamında test kiti kullanması skandal olarak nitelendirilmiş ve konu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da sorulmuştu. Yaşanan bu gelişmenin ardından bir skandal daha ortaya atıldı.
Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in sosyal medya üzerinden korona virüs test kiti siparişi topladığını iddia etti.AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen iş adamı Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın yüzlerce korona virüs test kiti alarak arkadaşları ile bir birlerine test yaptıklarının ortaya çıkması sonrası bir iddia daha gündeme geldi.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in sosyal medya üzerinden korona virüs test kiti siparişi topladığını söyledi. Özkiraz, söz konusu olayın yerelde gündem olduğunu ancak sonrasında gelen telkinlerle olayın büyütülmediğini sözlerine ekledi.
Kemal Özkiraz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:"Yılın sağlık skandalında ikinci perde. AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer sosyal medya üzerinden Covid19 test siparişi topluyor Yerelde paylaşıldı sonra gelen telkinlerle! olay büyütülmedi Milletvekili oğlu bu testleri nereden buldu?
İki ayrı yerden teyit ettirmek için ve yerelde çıkan haberleri araştırmak için bekledim 10 dakika içinde kolayca teyit ettim. Dün sayın bakan gereken yapılacak demişti. Bakalım bu sefer gereken yapılacak mı? Kayseri milletvekili İsmail Tamer istifanızı bekliyoruz."
 

Bakmadan Geçme