Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan vefat etti! Şevket Kazan kimdir?

Saadet Partisi’nin önemli isimlerinden biri olan Şevket Kazan’ın ölüm haberi, partilileri üzdü. Şevket Kazan kimdir, Şevket Kazan öldü mü? İşte detaylar…

Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan vefat etti! Şevket Kazan kimdir?
09 Mart 2020 - 21:56
Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşlarından biri olan Şevket Kazan bir süredir yaşam mücadelesi veriyordu. Milli Görüş’ün önemli isimlerinden biri olan Şevket Kazan, 87 yaşında hayatını kaybetti. Şevket Kazan’ın ölüm haberi partilileri üzdü. Şevket Kazan kimdir?
Şevket Kazan kimdir?
Şevket Kazan, 1933 yılında Sakarya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Necmettin Erbakan'ın kurucusu olduğu Milli Nizam Partisi'nde siyasete atıldı. 1996'da kurulan Refahyol hükumetinde de Adalet Bakanlığı vazifesine tayin edildi.
Şevket Kazan
Şevket Kazan, 1933 yılında Sakarya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Necmettin Erbakan'ın kurucusu olduğu Milli Nizam Partisi'nde siyasete atıldı. 1973'te de Milli Selamet Partisi'nden Kocaeli milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında adalet bakanı ve çalışma bakanı olarak da görevlerde bulundu. 12 Eylül 1980 askeri darbesi sırasında da tutuklanarak hapis cezasına çarptırıldı. 1985 yılında da beraat etti. 1991'de de Refah Partisi'nden yeniden milletvekili seçildi. 1996'da kurulan Refahyol hükumetinde de Adalet Bakanlığı vazifesine tayin edildi. Bu dönemde Sivas Katliamı sanıklarının avukatlığını yaptı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum