27 Haziran 2020 YKS ve TYT ilk oturum sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? TYT cevap anahtarı

27 Haziran 2020 tarihinde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) gerçekleştirildi. Milyonlarca öğrencinin iyi bir üniversiteye yerleşme hayalinin başlangıcı olan TYT soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı? Ne zaman yayınlanacak? TYT sınav soruları ve cevap anahtarı TYT 2020!

27 Haziran 2020 YKS ve TYT ilk oturum sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? TYT cevap anahtarı
27 Haziran 2020 - 14:54

Milyonlarca öğrenci iyi bir üniversiteye yerleşeme hayaliyle, koronavirüs salgınının gölgesinde sınav heyecanı yaşadı. 27 Haziran 2020 cumartesi günü, YKS’nin ilk oturumu olan TYT gerçekleştirildi. Sınav ter döken öğrenciler, kendi cevapladıkları soruları merak ediyor. TYT soruları ve cevap anahtarını merak edenler konuyu internette araştırmaya başladı. TYT soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı? Ne zaman yayınlanacak? İşte merak edilenler…
2020 TYT Matematik soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?
27 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen TYT sınavı matematik soruları ve cevapları 29 Haziran Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Toplamda TYT matematik sorularından 1. oturumda 40 adet soru sorulacak. TYT Matematik sorularının kat sayıları henüz açıklanmadı. TYT Matematik sorularının ÖSYM tarafından açıklanmasının hemen ardından sorular buradan da paylaşılacaktır.
SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?
2020 yılı YKS sınavı sonuçları 28 Temmuz 2020 günü açıklanacak.
SORU VE CEVAP KİTAPÇIKLARI
YKS soru ve cevaplarının, 28 Haziran günü AYT ve YDT testlerinin bitmesi sonrası yayımlanması bekleniyor.
2020 TYT Türkçe soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?
27 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen YKS ilk oturum TYT sınavı Türkçe soruları ve cevapları 29 Haziran Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Toplamda TYT Türkçe sorularından 1. oturumda 40 adet soru soruldu. TYT Türkçe sorularının kat sayıları henüz açıklanmadı. TYT Türkçe sorularının ÖSYM tarafından açıklanmasının hemen ardından sorular buradan da paylaşılacaktır.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum