Kayseri'de binlerce kişi bilgilendirildi!

Kayseri'de polis ekipleri, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ve çeşitli okullarda gerçekleştirdikleri uygulamalarla 545 öğrenci ve 7.505 vatandaşı eğitici ve bilgilendirici faaliyetlerle buluşturdu.

Kayseri (1HA) –  Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, il genelindeki hayvan pazarlarında sahte para, hırsızlık ve dolandırıcılık konularında 80 vatandaşa, halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda ise 160 kişiye iletişim yoluyla dolandırıcılık ve hırsızlık konularında bilgilendirme yaptı. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde düzenlenen Türkiye Çevre Haftası Etkinlikleri'ne katılarak 30 gence temel trafik kuralları, genel güvenlik ve asayiş konularında bilgi verildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, iki okulda 420 öğrenciye trafik eğitimi verirken, 125 öğrenciye de emniyet kemeri simülasyon aracı ile uygulamalı eğitim sağladı.

Kayseri'de binlerce kişi bilgilendirildi!

Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği, 2024 Yılı Hizmetiçi Eğitim Planı çerçevesinde Emniyet Teşkilatı’nda görevli 197 personele aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele eğitimi verdi. "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi kapsamında yapılan bir etkinlikte 25 vatandaşa, "Narko Nokta" projesi kapsamında düzenlenen sekiz etkinlikte 1.090 vatandaşa, "Narko Rehber" projesi kapsamında gerçekleştirilen üç etkinlikte 73 vatandaşa, "Narko Kaan" projesi kapsamında iki etkinlikte 40 vatandaşa ve "Met Fotoblok" projesi kapsamında yapılan bir etkinlikte ise yedi vatandaşa olmak üzere toplamda 15 faaliyette 1.235 vatandaşa bilgilendirme yapıldı.

Siber Suçlarla Mücadele kapsamında, parklar, meydanlar ve alışveriş merkezleri gibi vatandaşın yoğun bulunduğu alanlarda kurulan stantlarda 6.000 vatandaşa siber güvenlik, siber zorbalık, sosyal medyanın hayatımıza etkisi, bilinçli internet kullanımı, yasadışı bahis ve internet güvenliği konularında bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi. Mehmet Alçı İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden polis ekipleri, burada 24 kadın veliye KADES bilgilendirme çalışması yaptı.

Bakmadan Geçme