• Haberler
  • Yaşam
  • Celal Bayar Anadolu Lisesi, İldem'de 'Sene Sonu Resim Sergisi'ni açtı

Celal Bayar Anadolu Lisesi, İldem'de 'Sene Sonu Resim Sergisi'ni açtı

Celal Bayar Anadolu Lisesi, İldem'de 'Sene Sonu Resim Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Okul Müdürü Mehmet Metin, serginin önemine değinerek, 'Okul sadece binadan ve derslerden ibaret değildir. Öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi ve yeteneklerini sergilemesi için resim, spor ve müzik gibi etkinlikler düzenliyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor,' dedi.

KAYSERİ (1HA) — Sergi, İldem'deki bir alışveriş merkezinin sergi alanında açıldı. Açılışa, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri İl Başkanı Halit Yağmur, okul müdürü, resim öğretmenleri, diğer öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Okul Müdürü Mehmet Metin, "Gençlerimizin dijital dünyadan uzaklaşıp bu tür etkinliklere katılması ve yeteneklerini sergilemesi bizi çok mutlu ediyor. Okul sadece derslerden ibaret değildir; öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi için resim, spor ve müzik gibi faaliyetler düzenliyoruz." dedi.

Celal Bayar Anadolu Lisesi, İldem'de 'Sene Sonu Resim Sergisi'ni açtı

Görsel Sanatlar Öğretmeni Levent Kocaman, "Öğrencilerimizle birlikte yıl boyunca yaptığımız çalışmaları sergilemek istedik. Sergide 86 eser var. Öğrencilerime emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Başak Gürbüz ise serginin amacını, "Öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileyerek özgüvenlerini artırmak ve kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlamak istedik. Bu tür etkinlikler, sanata verilen önemin artmasını ve öğrencilerin kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlıyor." sözleri ile ifade etti.

Öğrencilerden Bedihanur Tor, "Bu çalışmayı bir dönem boyunca yaptım. Resim yaparken kendimi çok huzurlu ve mutlu hissediyorum," dedi. Yağmur Bozkuş ise resimlerinde doğa ve hayvan sevgisini işlediğini belirterek, resim öğretmenlerine teşekkür etti.

Bakmadan Geçme