Reklam
Yüksel Yıkılmaz

Yüksel Yıkılmaz


Gölge etmeyin yeter!

08 Ocak 2021 - 11:50

Tabiri caizse Kayserispor yine feleğin çemberinden geçiyor. Yine onca badirelerin içerisinden sıyrılmanın çabası içerisinde. Galibiyet sevincinin tadını dahi unutan sarı kırmızılı kulüp, nihayet Denizlispor deplasmanında susuzluğunu giderdi!

Kayserispor'a çare olsun diye ısmarlama biçimde göreve getirilen Samet Aybaba ile yaşanan kahır dolu 8 haftanın ardından Denizli galibiyeti ilaç gibi geldi. Bet beniz atmış Kayserispor'un eline yüzüne kan geldi.
Moraller düzeldi.
Umutlar çoğaldı.
Kayserispor'un daha da beter bir hâl almasını bekleyenlerin de hevesi kursağında kaldı. Bunların hepsi güzel gelişmeler. Güzel gelişmelerin yaanında kötü gelişmeler de var.. Neler bunlar, gelin şöyle kısadan bir bakalım sevgi pıtırcıkları!

Kayserispor üzerindeki kara bulutlar..
Transfer yasağı..
Sakatlıklar..
Hakem hataları..
PFDK kararları..
Saymaya devam edoersek daha neler var neler..

Bunlardan birer birer kurtulup sağ salim gemiyi limana yanaştırmak için didinen Kayserispor kulübü, son dönemlerin en ağır, en trajikomik, en can yakıcı cezasını aldı.

Pandemi sürecinin yaşandığı ülkemizde, müsabakalara giriş yasağı bulunurken, ister loca sahibi olsun ister komnbine olsun farketmezsizin kulübün verdiği 20 kişilik isimler dışında kimsenin ayağını basamayacağı Kadir Has Stadı'ndaki localara usulsüz seyirci alınmasından dolayı Kayserispor kulübüne 100.000 TL para cezası verildi. Biraz daha açık anlatayım sevgili sevgi pıtırcıkları..
Allame-i cihan olsan..
Protokol üyesi değilsen..
Kulübün verdiği 20 kişiik listede ismin yoksa..
Stada giremezsin..
Localardan maç izleyemezsin..

Ha bunu yapan olursa da yasal olmaz!
Cezai müeyyide gerektirir..
Bunun da bir karşılığı var..

Şimdi gelelim fasülyenin faydalarınaaaa..
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı cezalı olduğu için stada giremezken, Kayserispor için çabalayan insanlar stadın yakınına gelemezken, parasını peşin peşin vererek loca alanlar bile maçı televizyon ekranlarından izlemeye mahkum olurken, sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı günlerde stada illegal yollarla giren bir de istenmeyen olaylara sebebiyet verenlerin olması ne kadar yakışık alır, bunun taktiri de kamuoyunun!

Madalyonun bir yüzünde, stada illegal yollarla girerek olay çıkaran ve Kayserispor isminin Türkiye kamuoyuna negatif lanse edilmesine sebebiyet verenler var. Bu noktada yaşanan olayları kınayalım, ancak daha büyük bir sorun var ki..
Bu insanlar stada nasıl girdi?
Kayserispor'a 100 bin TL ceza gelmesine sebebiyet verenlere kim "buyur geç" dedi..

Kayseri Kadir Has Stadı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayserispor kulübüne kiralandı. Maç günleri sorumluluk Kayserispor kulübünün. Ancak stadın bir müdürü var, görevlileri var. Bunlar Spor AŞ yani Kayseri Büyükşehir Belediyesinin elemanları..Madalyonun diğer yüzüne bakalım. Birilerinin keyfi yaklaşımından ötürü Kayserispor kulübü 100 Bin TL para cezası aldı. Ekonomik sıkıntı içerisinde olan, parasızlıktan ötürü transfer yasağını aşamayan, takıma takviye yapamayacak olan Kayserispor kulübü, bu cezayı ödemekle mükellef oldu.
3 değil 5 değil..
100 Bin TL.
100 Milyar TL.

Birilerinin keyfi hareketinden ötürü koskoca bir kulüp neden ceza alıyor?
Başkan statda yok..
Ama cezada var.
Hak mı bu?
Ne kadar adilane..

Yazık.. Gerçekten çok yazık..
Kayserispor için verilen emeklere yazık..
Harcanan paralara yazık..
Gecesini gündüzüne katıp Kayserispor'u burhandan çıkarmaya çalışan insanlar, bunları haketmiyor. 

Evet sevgili sevgi pıtırcıkları.. 
Kayseri'nin 1 Kayserispor'u var.
Bu takıma destek olmak, bu takımın sorunlarına omuz vermek hepimizin görevi. Ancak bu sorumluluktan kaçmak isteyenler varsa son bir çift sözüm olsun.,.

Faydanız yoksa gölge etmeyin!

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum