48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce 48’inci Turizm Haftası Kutlama Töreni düzenlendi. Hafta boyunca gezi programları ve konferanslar düzenleneceğini ifade eden İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, İncesu Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Külliyesi, Yeşilhisar Erdemli Vadisi ve Ağırnas gezilerinin planlandığını söyleyerek bütün vatandaşları etkinliğe katılmaya davet etti.


48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek

KAYSERİ (1HA)- Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce 48’inci Turizm Haftası Kutlama Töreni düzenlendi. Kutlama törenine; İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, KAYOTED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal, KAYTİD Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarıçam, ERÜ Turizm Fakültesi Dekanı Kenan Güllü, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emre Mart, sektör temsilcileri, öğretim üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hafta boyunca çeşitli etkinliklerin planlandığını ve gezilerden konferanslara kadar birçok etkinlik düzenleneceğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, “Şehrimizin turistik değerdeki bölgelerinde geziler düzenlenecek. Ayrıca bu bir farkındalık haftasıdır, sayın valimiz, büyükşehir belediye başkanımız ve sektördeki değerli arkadaşlarımızın destekleriyle turizm değerlerimizin tanıtılmasının ardından ziyaretçi sayılarında büyük artışlar yaşandı. Soğanlı-Ören Yeri, Erdemli Vadisi, Ağırnas, Kültepe Kaniş Karum, Yahyalı Kapuzbaşı ve Kayak Merkezimiz gibi birçok noktada çalışmalar gerçekleştirildi. Bu çalışmalar sayesinde de çok yoğun bir ziyaretçi akını yaşamaya başladık, bayramda çok yoğun bir şekilde ziyaretçi ağırladık. Bu bizler için gurur verici, yapılan çalışmaların devamını hep beraber getireceğiz ve sonuçlarını da hep birlikte görmüş olacağız” dedi ve Turizm Haftası’nı kutladı.

KAYOTED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal da törene katılım sağlayan herkese teşekkür ederek bütün vatandaşların Turizm Haftası’nı kutladı.

KAYTİD Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarıçam da turizmi bacasız sanayi olarak nitelendirerek Turizm Haftası’nda bütün vatandaşları etkinliklere katılmaya davet etti.
22 Nisan tarihine kadar sürecek olan Turizm Haftası etkinliklerinde; 
Yarın İncesu Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Külliyesi ve Yeşilhisar Erdemli Vadisi gezisi düzenlenecek. Geziye katılım sağlamak isteyen vatandaşlar için gezi otobüsü İl Kültür Turizm Müdürlüğü önünden saat 09.30’da hareket edecek.

Çarşamba günü ERÜ Turizm Fakültesi’nde saat 12.30’da ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ konulu konferans, fotoğraf sergisi düzenlenecek ve pilav ikramında bulunulacak.
Perşembe günü saat 10.00’da Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve saat 13.30’da Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  ‘Turizmin Önemi’ konulu söyleşi düzenlenecek.

Son olarak 19 Nisan cuma gününde ise Ağırnas Gezisi düzenlenecek. Etkinlik otobüsü, 09.30’da İl Kültür Turizm Müdürlüğü önünden hareket edecek.