Özhaseki Malatya'yı ziyaret etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden etkilenen Malatya’ya moral ziyaretinde bulundu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Doğanşehir ilçe merkezini ziyaret eden ve ilçe halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Özhaseki daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına gelerek, burada milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla koordinasyon toplantısı yaptı. 


Özhaseki Malatya'yı ziyaret etti

Toplantının akabinde gerçekleştirilen basın açıklamasında önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Malatya’daki deprem yaralarının sarılması için farklı il ve ilçelerden belediye başkanlarının Malatya’da görevlendirildiğini söyledi.  

ÖZHASEKİ: HİZMETLERİ HAKKIYLA YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Malatya’da depremin izlerinin silinmesi için devletin bütün imkânlarının seferber olduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “Malatya’mıza bundan sonra hizmetler bitene kadar merkezdeki ev sahibi olan belediyemiz, ‘bizim işimiz bitti Allah razı olsun’ diyene kadar belirli belediyelerimizi görevlendirdik. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız bundan sonra Malatya’dan çıkmayacak. Muş, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Sivas Belediye Başkanlarımız da Malatya’da görevliler. Ayrıca merkez belediyelerimiz kadar güçlü olan Başakşehir, Bağcılar, Sancaktepe, Kâğıthane gibi İstanbul’un güçlü belediyeleri de Malatya’da hizmet vermeye başlayacaklar. Ankara’dan Kahramankazan, Balıkesir’den Altıeylül ve Karesi, Tekirdağ’dan Süleymanpaşa, Bursa’dan Yıldırım, Samsun’dan da Vezirköprü belediyelerimiz Malatya’dan çıkmadan görevleri bitene kadar hizmetlerine devam edeceklerdir. Bir Büyükşehir Belediyesi, 5 tane il ve 30 kadar da ilçe belediyelerimiz hizmetleri tamamlanana kadar görevlerine devam edeceklerdir. Çalışmalar ne kadar sürerse ne kadar devam ederse Malatya’da olacaklar ve bütün imkânlarını da seferber edeceklerdir. İstiyoruz ki kimse açıkta kalmasın, hiç kimse ‘açım’ ya da ‘benim şuna ihtiyacım var ama yanımda kimse olmadı’ demesin. Bizim amacımız bu. Şundan herkes emin olsun; görevlendirdiğimiz belediye başkanlıkları başka partilerden olabilir. Şu anda Hatay Büyükşehir Belediyesinde,  Samandağı ve Defne’de ilçe belediyelerinde CHP’li belediye başkanları var. Onların da her birisine görevli belediye başkanlarımızı hami, kardeş veyahut abi belediye ilan ettik. Görevli arkadaşlarımız onların emrindeler Hatay’daki CHP’li kardeşlerimizin de belediye başkanlarımızın da istekleri ne ise sonuna kadar yerine getireceğiz. Bu günler insani olarak birbirimizle yardımlaşma günüdür. Dayanışma günüdür. Elimizde ne varsa bölüşme günüdür. Bunun dışındaki hesapların hepsi çirkindir, ayıptır. Bugünlerde siyasi hesap yapılmaz. AK Parti olarak bizim siyasetimizin temelinde hizmet var. İnsanımızın duasını almak var. Eser ortaya koymak var. Hiç kimse bundan endişe duymasın. Allah bir daha böyle bir felaketi göstermesin, hizmetleri hakkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

(Birlik Haber Ajansı-BHA)