​​​​​​​İncesu Belediyesi'nden geri dönüşümle doğaya katkı

İncesu Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında 2021-2022 yılları arasında 5 bin 820 kilo ambalaj atığı toplayarak doğaya ve çevreye katkı sağladı. Toplanan ambalaj atığı ile 10 bin kilowatt saat enerji tasarrufu sağladı.


​​​​​​​İncesu Belediyesi'nden geri dönüşümle doğaya katkı

Çevre ve Doğa dostu İncesu Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında yaptığı çalışmaların meyvesini toplamaya başladı. İlçe içerisinde farklı noktalara yerleştirilen Geri Dönüşüm kutuları doğaya ve çevreye katkı sunmaya devam etti.

Geçtiğimiz yıl başlayan Sıfır Atık projesi kapsamında ilçe genelinde 5 ton 820 kilo ambalaj atığı toplanırken, 2021-2022 yılında Katı Atık Bertaraf miktarı ise 6 ton 600 kilo oldu.Toplanan ambalaj atıkları Kayseri Büyükşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Merkezine teslim edildi. Geri Dönüşümle toplanan ambalaj atığı sayesinde 100’e yakın çınar ağacı kesilmekten kurtarılırken, 10 bin kilowatt saat enerji tasarrufu sağlandı.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “Çevre ve doğa dostu belediye olarak ilçemizin temizliğine büyük önem gösterdiğimiz gibi ambalaj atıklarının da geri dönüşümle yeniden kullanıma kazandırılması için gayret ediyoruz. İlçemizde farklı noktalara yerleştirdiğimiz Geri Dönüşüm kutuları, giysi kumbaraları çevre sağlığını artırdığı gibi oluşturduğu enerji tasarrufu ile de ilçemize büyük katkı sunmaktadır. 10 bin kw enerji tasarrufu sağladığımız gibi 100 yetişkin çınar ağacının da kesilmesini engellemiş olduk. Bir yıl sonra geri dönüşüm miktarını iki katı olarak belirledik. Umarım hedefimizi gerçekleştirmiş oluruz” diye konuştu.